ANT2525B00FT2400S
Manufacturer:
Pulse Electronics
Part Number:
ANT2525B00FT2400S
Category:
RF Antennas
Description:
ANTENNA PATCH 2.4GHZ
Manufacturer :
Pulse Electronics
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
7dBi
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)