TRAB9023NPT81SM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Part Number:
TRAB9023NPT81SM
Category:
RF Antennas
Description:
ANT PHANTOM SB 902-928MHZ BK
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
902MHz ~ 928MHz
Gain :
3dBi
Height (Max) :
2.700" (68.58mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Base Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W