EXC450SMV
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Part Number:
EXC450SMV
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 460MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Features :
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
450MHz ~ 470MHz
Gain :
Height (Max) :
6.900" (175.26mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
50 W