SGP.1575.18.2.A.02
Manufacturer:
Taoglas
Part Number:
SGP.1575.18.2.A.02
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT
Manufacturer :
Taoglas
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
Galileo, GPS
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.574GHz ~ 1.576GHz
Gain :
2.4dBi
Height (Max) :
0.079" (2.00mm)