ASGP.1575.10B.4.A.01
Manufacturer:
Taoglas
Part Number:
ASGP.1575.10B.4.A.01
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Manufacturer :
Taoglas
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GPS
Features :
LNA, Filter
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
Gain :
30dB
Height (Max) :
0.232" (5.90mm)