SGP.1575.15.4.A.02
Manufacturer:
Taoglas
Part Number:
SGP.1575.15.4.A.02
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Manufacturer :
Taoglas
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GPS
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.572GHz ~ 1.578GHz
Gain :
-1dBic
Height (Max) :
0.177" (4.50mm)