ANT-1.4-CW-HWR-RPS
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
ANT-1.4-CW-HWR-RPS
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 1.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.4GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.35GHz ~ 1.45GHz
Gain :
2.4dBi
Height (Max) :
5.591" (142.00mm)