ANT-868-OC-LG-RPS
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
ANT-868-OC-LG-RPS
Category:
RF Antennas
Description:
868MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP RPS
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
ISM, LPWA
Features :
Frequency (Center/Band) :
868MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
862MHz ~ 876MHz
Gain :
0.4dBi
Height (Max) :
7.620" (193.50mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W