X9001248-4GMSMB3000R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
X9001248-4GMSMB3000R
Category:
RF Antennas
Description:
ANTENNA, LTE MAGNETIC 3M, RG174,
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
2G, 3G, 4G, Cellular, LTE Cat 1, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
Features :
Cable - 3m
Frequency (Center/Band) :
875MHz, 2.2GHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
790MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Gain :
-0.5dBi, -0.2dBi, 1.8dBi, 1.9dBi
Height (Max) :
4.409" (112.00mm)