ANT-2.4-FPC-LV100UF
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
ANT-2.4-FPC-LV100UF
Category:
RF Antennas
Description:
ANT 2.4 FPC 45X7 100MM CBL UFL
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
PCB Trace
Applications :
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Cable - 100mm
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
4.3dBi
Height (Max) :
0.004" (0.10mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W