ANT-915-IPW1-RPS
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
ANT-915-IPW1-RPS
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 915MHZ HINGED WHIP RPSMA
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt/Swivel
Applications :
802.11ah, HaLow, ISM, LoRaWAN, LPWA, Wi-Fi
Features :
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
902MHz ~ 930MHz
Gain :
2.7dBi
Height (Max) :
7.992" (203.00mm)
Ingress Protection :
IP67
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W