APAKN0904-S1575-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
APAKN0904-S1575-T
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT COMPACT GPS PATCH
In Stock:
284
Manufacturer :
Abracon
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
GNSS, GPS
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.574GHz ~ 1.576GHz
Gain :
0.5dBi
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)