FTRA6171M6PBN-001
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Part Number:
FTRA6171M6PBN-001
Category:
RF Antennas
Description:
5G PHANTOM NGP 617-7125MHZ - BLA
In Stock:
18
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Dome
Applications :
5G
Features :
Frequency (Center/Band) :
788.5MHz, 1.561GHz, 2.1975GHz, 3.75GHz, 5.2GHz, 6.25GHz, 6.8125GHz
Frequency Group :
Wide Band
Frequency Range :
617MHz, 1.427GHz, 1.695GHz, 3.3GHz, 4.4GHz, 6GHz, 6.5GHz
Gain :
0.2dBi, 1.6dBi, 3.3dBi, 6.1dBi, 7.5dBi, 7.5dBi, 7.9dBi, 8.6dBi
Height (Max) :
4.469" (113.50mm)