ANT-868-MHW-SMA-L
Part Number:
ANT-868-MHW-SMA-L
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP CTR CAB 180"
In Stock:
50
Antenna Type :
Helical
Applications :
LoRa, LPWAN, Sigfox
Features :
Cable - 4.6m
Frequency (Center/Band) :
868MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
862MHz ~ 876MHz
Gain :
4dBi
Height (Max) :
5.433" (138.00mm)
Ingress Protection :
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
1
Power - Max :
10 W