ANT-418-CW-HW-SMA
Part Number:
ANT-418-CW-HW-SMA
Description:
RF ANT 418MHZ WHIP STR SMA MALE
In Stock:
100
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Features :
Frequency (Center/Band) :
418MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
403MHz ~ 433MHz
Gain :
0dBi
Height (Max) :
4.724" (120.00mm)