ATW6-19170-3.0BT
Manufacturer:
YIC
Part Number:
ATW6-19170-3.0BT
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 2.4/5/6GHZ WIFI6 SMA
In Stock:
304
Manufacturer :
YIC
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Blade, Tilt
Applications :
Wi-Fi
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Gain :
3dBi, 4dBi
Height (Max) :
6.693" (170.00mm)