WBP3015W08-U100D3B0A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
WBP3015W08-U100D3B0A
Category:
RF Antennas
Description:
ANTENNA ASSY, WIFI RIGHT, 100, D
In Stock:
995
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
PCB Trace
Applications :
Wi-Fi
Features :
Cable - 100mm
Frequency (Center/Band) :
2.44GHz, 5.5GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Gain :
3dBi, 6.7dBi
Height (Max) :
0.031" (0.80mm)