ANT-2.4-CW-HWR-SMA
Manufacturer:
TE Connectivity
Part Number:
ANT-2.4-CW-HWR-SMA
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer :
TE Connectivity
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.3GHz ~ 2.6GHz
Gain :
3.2dBi
Height (Max) :
5.591" (142.00mm)