SWLP.2450.10.4.A.02
Manufacturer:
Taoglas
Part Number:
SWLP.2450.10.4.A.02
Category:
RF Antennas
Description:
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH SLD 10MM
Manufacturer :
Taoglas
Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Ceramic Patch
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
-1dBi
Height (Max) :
0.157" (4.00mm)