ANT-2.4-CW-RCT-RP
Part Number:
ANT-2.4-CW-RCT-RP
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
2.2dBi
Height (Max) :
4.449" (113.00mm)