ANT-2.4-CW-QW-RPS
Part Number:
ANT-2.4-CW-QW-RPS
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR RP-SMA ML
In Stock:
212
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Frequency (Center/Band) :
2.3GHz, 2.4GHz, 2.5GHz, 2.6GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.35GHz ~ 2.6GHz
Gain :
1.1dBi
Height (Max) :
4.134" (105.00mm)