80-CBSF-3.5X5.25X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
80-CBSF-3.5X5.25X0.8
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 3.5" X 5.25" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.800" (20.32mm)
Length - Overall :
5.250" (133.35mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
3.500" (88.90mm)