50-CBSA-1.5X2.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
50-CBSA-1.5X2.5X0.5
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 1.5" X 2.5" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.500" (12.70mm)
Length - Overall :
2.500" (63.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.500" (38.10mm)