21M-CBSA-0.75X4.0X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
21M-CBSA-0.75X4.0X0.225
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 0.75" X 4" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.225" (5.72mm)
Length - Overall :
4.000" (101.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.750" (19.05mm)