14RA-CBSA-0.5X4.0X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
14RA-CBSA-0.5X4.0X0.13
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 0.5" X 4" THROUGH HOLE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.130" (3.30mm)
Length - Overall :
4.000" (101.60mm)
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.500" (12.70mm)