50-CBSA-2.25X6.0X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
50-CBSA-2.25X6.0X0.5
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 2.25" X 6" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.500" (12.70mm)
Length - Overall :
6.000" (152.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.250" (57.15mm)