29-CBSA-0.75X5.25X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
29-CBSA-0.75X5.25X0.2
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 0.75" X 5.25" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
5.250" (133.35mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
0.750" (19.05mm)