55-CBSA-2.0X2.75X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
55-CBSA-2.0X2.75X0.5
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 2" X 2.75" T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.500" (12.70mm)
Length - Overall :
2.750" (69.85mm)
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.000" (50.80mm)