20-CBSA-1.75X6.0X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
20-CBSA-1.75X6.0X0.2
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 1.75" X 6" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
6.000" (152.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.750" (44.45mm)