22-CBSA-2.0X5.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
22-CBSA-2.0X5.5X0.2
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 2" X 5.5" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
5.500" (139.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
2.000" (50.80mm)