14R-CBSA-1.5X1.75X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
14R-CBSA-1.5X1.75X0.13
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 1.5" X 1.75" T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.130" (3.30mm)
Length - Overall :
1.750" (44.45mm)
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.500" (38.10mm)