29-CBSA-1.0X3.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
29-CBSA-1.0X3.5X0.2
Category:
RF Shields
Description:
RF SHIELD 1" X 3.5" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
RF Shields
Height - Overall :
0.200" (5.08mm)
Length - Overall :
3.500" (88.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Type :
Shield, 2-Piece
Ventilation :
Non-Vented
Width - Overall :
1.000" (25.40mm)