SW1-040120AI1HM
Manufacturer:
Narda-MITEQ
Part Number:
SW1-040120AI1HM
Category:
RF Switches
Description:
IC RF SWITCH SPST 12GHZ MODULE
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Category :
RF Switches
Circuit :
SPST
Features :
Frequency Range :
4GHz ~ 12GHz
IIP3 :
Impedance :
Insertion Loss :
Isolation :
Mounting Type :
Operating Temperature :
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
12GHz
Topology :
Absorptive
Voltage - Supply :
5V, 12V