R595867120
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Part Number:
R595867120
Category:
RF Switches
Description:
IC RF SWITCH SPDT 40GHZ
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Category :
RF Switches
Circuit :
SPDT
Features :
Frequency Range :
0Hz ~ 40GHz
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
0.2dB (max)
Isolation :
55dB (min)
Mounting Type :
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Test Frequency :
40GHz
Topology :
Voltage - Supply :
12V ~ 20V