R585863500
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
Part Number:
R585863500
Category:
RF Switches
Description:
IC RF SWITCH SPDT 40GHZ
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Category :
RF Switches
Circuit :
SPDT
Features :
Frequency Range :
0Hz ~ 40GHz
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
0.8dB (max)
Isolation :
50dB (min)
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
P1dB :
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Test Frequency :
40GHz
Topology :
Voltage - Supply :
24V ~ 30V