MASW-011098-TR0500
Part Number:
MASW-011098-TR0500
Description:
IC RF SWITCH SPDT 40GHZ
Circuit :
SPDT
Features :
DC Blocked
Frequency Range :
26GHz ~ 40GHz
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
1.15dB
Isolation :
39dB
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
P1dB :
Package / Case :
20-VQFN Exposed Pad
RF Type :
5G
Supplier Device Package :
20-Laminate (5x5)
Test Frequency :
40GHz