MASW-011071-TR0500
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Part Number:
MASW-011071-TR0500
Category:
RF Switches
Description:
IC RF SWITCH SPDT 10.5GHZ 44QFN
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Category :
RF Switches
Circuit :
SPDT
Features :
Frequency Range :
8GHz ~ 10.5GHz
IIP3 :
60dBm
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
1.2dB
Isolation :
36dB
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
P1dB :
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
RF Type :
ISM
Supplier Device Package :
44-PQFN (7x7)
Test Frequency :
10.5GHz