EFR32MG24B110F1536IM48-BR
Manufacturer:
Silicon Labs
Part Number:
EFR32MG24B110F1536IM48-BR
Category:
RF Transceiver ICs
Description:
MG24, 2.4 GHZ, 1536KB FLASH, 256
Manufacturer :
Silicon Labs
Category :
RF Transceiver ICs
Current - Receiving :
4.4mA ~ 5.1mA
Current - Transmitting :
5mA ~ 19.1mA
Data Rate (Max) :
2Mbps
DigiKey Programmable :
Not Verified
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
28
Memory Size :
1536kB Flash, 256kB RAM
Modulation :
2FSK, 2GFSK, DSSS, GMSK, MSK, O-QPSK
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Power - Output :
10dBm
Product Status :
Active
Protocol :
Bluetooth v5.3
RF Family/Standard :
Bluetooth
Sensitivity :
-94.8dBm
Serial Interfaces :
ADC, GPIO, I²C, I²S, SPI, IrDA, UART
Supplier Device Package :
48-QFN (6x6)
Type :
TxRx + MCU
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.8V