XBP24-Z7SIT-002J
Part Number:
XBP24-Z7SIT-002J
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 RP-SMA TH
Antenna Type :
Antenna Not Included, RP-SMA
Current - Receiving :
45mA
Current - Transmitting :
170mA
Frequency :
2.4GHz
Memory Size :
Modulation :
DSSS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Serial Interfaces :
UART
Utilized IC / Part :
EM250
Voltage - Supply :
3V ~ 3.4V