XBP24BZ7UIT-002J
Part Number:
XBP24BZ7UIT-002J
Description:
RF TXRX MODULE 802.15.4 U.FL TH
Antenna Type :
Antenna Not Included, U.FL
Current - Receiving :
47mA ~ 62mA
Current - Transmitting :
117mA ~ 132mA
Frequency :
2.4GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Serial Interfaces :
SPI, UART
Utilized IC / Part :
EM357
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V