MTDOT-915-M1-UFL-1
Manufacturer:
Multi-Tech Systems, Inc.
Part Number:
MTDOT-915-M1-UFL-1
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Description:
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ U.FL SMD
In Stock:
50
Manufacturer :
Multi-Tech Systems, Inc.
Category :
Antenna Type :
Antenna Not Included, U.FL
Current - Receiving :
Current - Transmitting :
Data Rate :
300kbps
DigiKey Programmable :
Not Verified
Frequency :
915MHz
Memory Size :
512kB Flash, 128kB RAM
Modulation :
FSK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Package / Case :
Module
Power - Output :
15dBm
Product Status :
Active
Protocol :
LoRa®
RF Family/Standard :
General ISM < 1GHz
Sensitivity :
-130dBm
Serial Interfaces :
I²C, SPI, UART, USB
Utilized IC / Part :
Voltage - Supply :
3.3V