OEM-900-WHSKR-SC
Manufacturer:
D6 Labs
Part Number:
OEM-900-WHSKR-SC
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
In Stock:
50
Manufacturer :
D6 Labs
Category :
Antenna Type :
Integrated, Trace
Current - Receiving :
13mA
Current - Transmitting :
125mA
Data Rate :
DigiKey Programmable :
Not Verified
Frequency :
900MHz
Memory Size :
Modulation :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Module
Power - Output :
13dBm
Product Status :
Active
Protocol :
LoRa™
RF Family/Standard :
Sensitivity :
-120dBm
Serial Interfaces :
I²C, UART
Utilized IC / Part :
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.6V