11-35-DTS-NI-15-NTP
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
11-35-DTS-NI-15-NTP
Category:
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Description:
0.11 X 0.35 NI 15 NTP--11-35-DTS
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.110" (2.79mm)
Length :
15.000" (381.00mm)
Material :
Beryllium Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 121°C
Plating :
Nickel
Plating - Thickness :
Flash
Product Status :
Active
Shape :
Type :
Fingerstock
Width :
0.350" (8.89mm)