14-S-37FSV30-NI-16
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
14-S-37FSV30-NI-16
Category:
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Description:
0.14 X 0.37 NI 16--FOLDED SERIES
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.140" (3.56mm)
Length :
16.000" (406.40mm)
Material :
Beryllium Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 121°C
Plating :
Nickel
Plating - Thickness :
Flash
Product Status :
Active
Shape :
Type :
Fingerstock
Width :
0.370" (9.40mm)