25-78FS-BD-47.625-NTP
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Part Number:
25-78FS-BD-47.625-NTP
Category:
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Description:
0.25 X 0.78 BD 47.625 NTP--FOLDE
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Category :
Attachment Method :
Adhesive
Height :
0.250" (6.35mm)
Length :
47.640" (1.21m)
Material :
Beryllium Copper
Operating Temperature :
-55°C ~ 121°C
Plating :
Unplated
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Type :
Fingerstock
Width :
0.780" (19.81mm)