1210-FNG-0016
Manufacturer:
TE Kemtron
Part Number:
1210-FNG-0016
Category:
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Description:
FNG SHEET 150MM SQ X 1.6MM
In Stock:
20
Manufacturer :
TE Kemtron
Category :
Attachment Method :
Height :
0.063" (1.60mm)
Length :
5.906" (150.00mm)
Material :
Fluorosilicone Nickel Graphite
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Plating :
Nickel
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Square
Type :
Gasket
Width :
5.906" (150.00mm)