1202-FSA-0016-0005-1
Manufacturer:
TE Kemtron
Part Number:
1202-FSA-0016-0005-1
Category:
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Description:
FSA TUBE 1.6MM OD X 0.5MM ID X 1
In Stock:
100
Manufacturer :
TE Kemtron
Category :
Attachment Method :
Height :
0.063" (1.60mm)
Length :
39.370" (1.00m)
Material :
Fluorosilicone Silver Aluminium
Operating Temperature :
-55°C ~ 160°C
Plating :
Silver
Plating - Thickness :
Product Status :
Active
Shape :
Round
Type :
Gasket
Width :
0.063" (1.60mm)