A17553-020
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A17553-020
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
COOLZORB-400,0.020IN 18X18IN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Adhesive :
Length :
18.000" (457.20mm)
Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.020" (0.50mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
18.000" (457.20mm)