CF720AB01001778
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
CF720AB01001778
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF CONDUCT FOAM SHEET 7"X0.394"
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
7.000" (177.80mm)
Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thickness - Overall :
0.080" (2.00mm)
Type :
Conductive Foam Sheet
Width :
0.394" (10.00mm)