CF715AB03817112
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
CF715AB03817112
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF CONDUCT FOAM SHEET 28"X1.5"
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
28.000" (711.20mm)
Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thickness - Overall :
0.059" (1.50mm)
Type :
Conductive Foam Sheet
Width :
1.500" (38.10mm)